top of page

פרויקטים יזמיים ועיצוב עירוני

פרויקטים נבחרים בעיצוב אורבני  של משרדינו  באזורים שונים בארץ.

קטלוג הפרויקטים מציג פרויקטים שונים ובחדשנות ארכיטקטית אורבנית. 

כאלו שבוצעו ופרויקטים בביצוע בהווה .

הריסה ובניה מחדש, או חיזוק הקיים?

A residential building, Tel-Aviv

האם להרוס ולבנות מחדש או להרחיב על בסיס הקיים? זאת היתה שאלת המפתח בחוות דעת תכנונית שביצענו לבניין מגורים ישן ברחוב חברון בתל אביב. השיקולים היזמיים בדרך כלל נוטים לכיוון חיזוק הבניין הקיים, משני שיקולים מרכזיים: הימנעות מהליך כואב ויקר של פינוי הדיירים והימנעות מהסגת קו הבניין החדש (שנדרש במקרה כזה) אשר מצמצם את מעטפת המבנה. אך לא ניתן בעינינו לקבל החלטה כזאת מתוך שיקול פיננסי בלבד, שכן בכל אפשרות כזו מונחים שיקולים תכנוניים מורכבים שתרומתם להשבחת הנכס משמעותית. במקרה זה ביצענו חוות דעת מקיפה שכללה ניתוח זכויות הבניה ותכנון מוקדם מיטבי לכל אחת מחלופות אלו. מסקנתנו היתה חד משמעית ומנוגדת לתפיסות השמאיותת הנהוגות והיא שהריסת המבנה והקמתו מחדש, על אף התנאים המגבילים, עדיפה על פני חיזוק הבניין הקיים ותמרון בין אינסוף מגבלות תכנוניות ופיסיות הנכפות מתוך כך לצורך התאמתו לסטנדרטים הנדרשים כיום. הוכחנו שאלטרנטיבה זו עדיפה כן כלכלית והן תכנונית, אם כי היא כדאית יותר עבור בעלי הנכס מאשר עבור היזם.

תכנון מוקדם לקמפוס "בת שבע"

Bat Sheva Campus

בשנת 2015 הוזמן משרד בוס-אדריכלים על ידי עיריית תל אביב לעצב את האסטרטגיה התכנונית לפרויקט שיהיה ביתה של להקת המחול הישראלית "בת שבע" במגרש בן 9 דונם הידוע כ"מתחם הרציפים" לשעבר בתחנה המרכזית הישנה של "אגד". בשיתוף עם סטודיו o2a, בנינו פרוגרמה תלת ממדית בהתבסס על דרישות היזם, ופרשנו אותה על המגרש תוך התאמתה לצורכי הציבור ליצירת מרחב עירוני תלת ממדי מורכב, אשר ישמש לעת פתיחת הרכבת הקלה כהמשך טבעי לשדרת הר ציון וכמנוף לחיבור שכונת נוה שאנן אל מרכז העיר תל אביב ברצף עירוני ותחבורתי אחיד.

אמות המידה כללו בין השאר המלצה על קביעת הכניסות למגרש, בנית הנפחים הבנויים והריקים, שמירה על עתודות קרקע ועיצוב שטח הפנים של הפרויקט במגע עם הסביבה.

הפרויקט מתוכנן על ידי משרד סר דייוויד אדג'אי מלונדון.

פרויקט תעסוקה בנתניה

Office and commerce building, Natanya

בימים אלו מסתיימת בניית שלד של פרויקט הכולל 3,500 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר בלב שכונת קרית יהלום המתחדשת בנתניה. טרם מינוי אדריכל לפרויקט הוזמן משרדנו על ידי היזם שמואל כראדי להכין חוות דעת אדריכלית ותכנון מוקדם לפרויקט, המתעתד לעבוד כחממה לחברות צעירות, בשילוב עם שטחי המסחר הפתוחים לקהל הרחב. מטרת העבודה הייתה להבטיח העמדה נכונה של המבנה, קביעת יחסי הגומלין בין החללים הפרטיים למסחריים ופריסה מיטבית של שטחי התכנון הכוללים לטובת מימוש מטרות התכנון- החל בארגון מרתפי החניה וכלה בקביעת הפרוגרמה התכנונית וקביעת השימושים השונים במבנה. לפיכך חוות הדעת התכנונית הורחבה לכדי תכנון מוקדם הכולל המחשות תלת ממדיות של העמדת הפרויקט.

על תכנון ורישוי הפרויקט אמון משרד אודי רזיאל.

הפרויקט בשלב גמר שלד.

תכנון שכונת מגורים בחולון

A neigbourhood in Holon 

גיורא הופקד על עיצוב תכנית הבינוי של תב"ע ח-370 בחולון מטעם אדריכל הפרויקט- משרד האדריכלים: קייזר-קייזר-לקנר. התכנית כללה שינוי לתכנית אב קיימת לצורך שיפור איכות התכנון העירוני ומערכת התנועה ויצירת פארק ליניארי באורך 600 מטר וברוחב 50 מטר (בדומה לשדרות רוטשילד בתל אביב) החוצה את בלוק המגורים, ומקשר בינם ובין מוסדות הציבור שלאורכו, לרבות בית ספר וגן ילדים עתידי. התוכנית מיישמת חללי שימוש מעורב למטרות פרטיות וציבוריות שונות, ומהווה אקסרימנט של תכנון מוטה סביבה והולכי רגל בקונטקסט עירוני.

bottom of page