פרויקטים למגורים

פרויקטים נבחרים למגורים ובאזורים שונים בארץ ובחו"ל.

קטלוג הפרויקטים של משרדנו מציג מגוון פרויקטים ברוח התקופה המתמקדים בהשבחת נכסים ובתכנון אדריכלי מתוך ראיה אסטרטגית ארוכת טווח. כחלק משרותנו תוכלו גם אתם ליהנות מהערכת עלויות השבחת הנכס באמצעות המחשבון המצורף על מנת ללמוד על התקציבים שידרשו להשבחה ולצורך התואם את צרכי הלקוח והסביבה.

תכנון שתי דירות בתל אביב

2 Apartments in Tel Aviv

תכנית ההרחבות לקרית שלום מתירה תוספות לדירות במגרשים הכוללים 4 דירות. התוספות נדיבות אך מימושן ההדרגתי בכל דירה בנפרד מבטיח קקפוניה אדריכלית, ותוצאה שנראית בד"כ אנמית ומנוכרת. לכן נקודת המוצא שלנו שבאה לידי ביטוי עוד בשלב המידע התכנוני היתה חתירה להיתר משותף לפחות ל-2 מתוך 4 הדירות, כדי לאפשר הריסה ובניה מחדש של אגף אחד ושלם מתוך שני אגפי המבנה, כולל חדר המדרגות המשותף וחלל הכניסה, הכל בטאקט אחד ובתיאום תכנוני מלא.

תכנון בית בכפר סבא

A house Face Lift 

השבחת נכס אינה נמדדת רק בעליית שוויו, אלא גם ביחס בין עלותו לבין איכותו. לבית זה נוספו רק 4 מ"ר, ונחסכו עלויות תכנון ובניה יקרות, אבל התוצאה היא מתיחת פנים שלא הייתה מביישת בית חדש. במקום הגדלה מיותרת של החללים הפנימיים במחיר יקר, גויסו המשאבים הקיימים ובהם הגינה, ואור השמש.

תכנון מחדש של חצי בנין בתל אביב

Redesign of Half a  Building

הבנין הזה נראה כמו שניים, אבל למעשה מדובר בבניין אחד, שרק חציו נהרס. המרווח בין אגף החדרים החדש לאגף השכן הקיים נועד לא רק להבטיח עצמאות עיצובית, אלא בעיקר שימש להוספת חדר שינה חמישי- שלא היה ניתן להוסיף בשום דרך אחרת בשל מיקומו בעורף החזית, מאחורי הממ"ד. 
השבחת נכס אינה תורה כלכלית, אלא בראש ובראשונה תכנונית.

השבחת נכס בקייב

Apartment in Kiev

הדירה ברח' קונובלציה 36 נקנתה במחיר חסר המשקף משבר כלכלי מתמשך הפוקד את המדינה.

אך יחד עם זאת תכנון השבחת הדירה נעשה במשקפיים תכנוניים ולא פיננסיים. סגירת חלל הרפסת (המותר בקייב בד"כ), ותכנון לא שגרתי של פנים הדירה איפשר הוספת חדר וכך הגדלת מספר החדרים משניים לשלושה, כל זאת ללא הפסד של אור ואוורור טבעי וללא פשרות עיצוביות. הדירה קומפקטית אך אינה קטנה. כמו בתכנון של מלון בוטיק קיבל כל חלל את המקום הראוי לו- מאזור השרות המנצל באלגנטיות את מבואת הכניסה ועד הסלון הנהנה מהאור הנשקף דרך חלון חדר השינה. התכנון המוקפד בצד הביקוש לדירות באזור יביאו להערכתנו להשבחה משמעותית של הנכס הן לצורך השכרתו והן לצורך מכירתו.

השבחת נכס בתל אביב

Embellishment of a property in Tel Aviv

הרחבת דירה בודדת בתוך בניין משותף ישן היא משימה מאתגרת, המיטיבה אולי עם הדירה עצמה אך מנציחה את ההזנחה של הבניין כולו וכל זאת במחיר יקר מנשוא של חיזוק הבניין, כמתחייב מתכנית המתאר הארצית: תמ"א 38.

בפרויקט זה, אשר עסק בהרחבת דירה בקומה א' הממוקמת מעל דירה ישנה אחרת בקומת הקרקע, האתגר שהונח לפנינו היה כפול: הפחתת העלויות הכבדות של התכנון והביצוע ללא התפשרות על סטנדרטים תכנוניים גבוהים. לצורך פיצוח האתגר האסטרטגי הזה הצבנו אתגר תכנוני של הפרדה קונסטרוקטיבית בין הבניין הישן לתוספת, באופן שאיפשר פטור חוקי מחיזוק הבניין הישן ועיצוב התוספת ללא תלות הנדסית או תכנונית בו.

מעבר לעלויות הכבדות של חיזוק המבנה שנחסכו, שימרנו פוטנציאל להריסת הבניין בעתיד ללא פגיעה בתוספת החדשה.

בצד זאת ולא פחות חשוב מכך: יצרנו מסגרת תכנונית כוללת למבנה שתאפשר הרחבה של שאר הדירות בעתיד, בהתבסס על התשתית התכנונית החדשה.

הפרויקט נמצא בהליכי רישוי לקראת קבלת היתר בניה.

בדיקת היתכנות לתמ"א 38 ברחובות

Renewal in Rehovot

משרדנו הוזמן לספק חוות דעת תכנונית לצורך אומדן כלכלי לחידוש בית מגורים ברחובות במסגרת תמ"א 38, כולל חיזוק המבנה הקיים והוספת ממ"דים, חללי מגורים ומרפסות לכל דירה. חוות הדעת המורחבת כללה במקרה זה תכנון מוקדם של הבניין כולו כולל המחשות תלת ממדיות, זאת על מנת להבטיח היתכנות תיכנונית של מטרות הפרויקט, בין השאר לצורך קידום הסכם היזם עם הדיירים ולצורך קידום התכנון הפיזי לשלב תיק מידע.